Başlık Bulamadım Ya La!

Daha önce eşimin ısrarlarıyla bu platforma girdiğimi söylemiştim. Tekrar hatırlatmış olalım. 

Kurumsal bir iş yaşantısında mesai saatleri içinde işinizi yaparsınız. Görev tanımız bellidir, başka iş yükleme gibi bir yaklaşımla çalışan şirket sayısı sanırım bir elin parmağını geçmez. Alışkanlık kolay kurtulunan bir şey değil tabii ki. Ben de bundan yola çıkarak, çocuk, ev, temizlik, yemek, Valvatida yaşantıma bir de e-bebek blogger akademi ekleyeyim dedim. Başvurum kabul edilmiş ve beş hafta boyunca eğitim alacağım. 

E-bebek firmasını duyarlılığı sebebiyle çok severim zaten. Firmanın hiçbir çalışanı sigara kullanmaz ve kullanan kişiler işe alınmaz. Ayrıca altı nokta alfabesiyle de çıkardıkları bir dergi mevcut. Bu sene ikincisini çıkardılar. Bakalım bu işi daha profesyonel hale getirebilecek miyim eğitimlerle? 

Konudan konuya atlamaya devam edeyim. İşin adını Valvatida koyarken tınısını ve kadınsı oluşunu çok sevmiştim. Tabii kendisinin marshmallow kıvamında bir deniz yıldızı olması da buna etkenlerden biriydi. Ama kendim bile bazen Valvasita diyorum soran olunca sonra düzeltiyorum. 

Blogger akademi için kendime bir domain ismi seçmem lazım. Eşim bu esnada işin adını Valvia olarak değiştirmeyi önererek kafamı müthiş karıştırdı. Şimdi kendime hem bir domain ismi düşünürken, hem de şirket ismi konusunda soru işaretleri ile dolaşıyorum ortada. Bu iş alır başını gider mi, acaba yaptıklarım beğenilecek mi, hangisini önce yapsam, yapsam mı yapmasam mı, ne yapsam, ne pişirsem, ütüleri ne zaman yapsam, ay evi sonra mı süpürsem, Atlas uyum sağlayabilecek mi, Anne bakım deniz kabuk demekten vazgeçecek mi, acaba bugün neye sahip çıkmaya çalışacak gibi bir sürü soru işaretinin yanına bu ikisini de ekledim. Zaman yönetimi konusunda hamilelik döneminde başlayan ve aşamadığım problemim devam ettiği için hiçbirini çözemiyorum ve hiçbirine yetişemiyorum. 

Ama sakinliğimi koruyorum! Çünkü değişik bir iç ses beni 2019’un benim, eşimin ve Atlas’ın yılı olacağına dair inandırmış durumda. Bakalım.. 

Araya bir kaç ürün de sıkıştırayım değil mi? : ) Takip edelim, ettirelim! Valvatida Design

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *